EPAC at GETY Winter 18-19 - 1/12/2019                     
                          GETY vs EPAC- Winter 18/19                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 11-18 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Jacob K           17 Gettysburg-MA        2:06.44    2:19.86        
  2 Hancock, Lucas D          14 EPAC-MA              2:29.62    2:27.01        
  3 Hancock, Zachary T        14 EPAC-MA              2:32.24    2:29.38        
  4 Zlogar, Luke M            13 EPAC-MA              2:36.57    2:33.26        
  5 Turner, Ethan W           17 Gettysburg-MA        2:38.12    2:34.76        
  6 Nelson, Sam K             13 Gettysburg-MA             NT    2:47.16        
 
Event 2  Women 11-18 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Sara C            14 EPAC-MA              2:19.46    2:19.61        
              32.12     1:07.44 (35.32)     1:43.91 (36.47)     2:19.61 (35.70)
  2 Benka-Davies, Zoe M       13 EPAC-MA              2:21.53    2:27.37        
              33.41     1:10.83 (37.42)     1:49.79 (38.96)     2:27.37 (37.58)
  3 Myers, Ashley N           17 Gettysburg-MA        2:20.51    2:30.69        
              33.31     1:11.03 (37.72)     1:50.83 (39.80)     2:30.69 (39.86)
  4 Reber, Malina C           13 Gettysburg-MA        2:43.38    2:37.72        
              36.93     1:17.91 (40.98)     1:58.69 (40.78)     2:37.72 (39.03)
  5 Danner, Addi M            13 EPAC-MA                   NT    2:49.18        
              39.39     1:23.57 (44.18)     2:08.60 (45.03)     2:49.18 (40.58)
  6 Scheungrab, Carolyn P     13 Gettysburg-MA        2:57.41    2:49.58        
              36.48     1:18.88 (42.40)     2:04.07 (45.19)     2:49.58 (45.51)
 
Event 3  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brashear, Keller K         8 Gettysburg-MA          24.46      23.98        
  2 Sepahpanah, Bobby          8 EPAC-MA                25.15      27.06        
  3 Neely, Jackson M           8 Gettysburg-MA          28.66      29.89        
  4 Unger, Wyatt D             7 Gettysburg-MA          38.93      34.55        
  5 Boughanmi, Baraa M         6 EPAC-MA                48.85      48.60        
 
Event 4  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirneisen, Abigail H       8 Gettysburg-MA             NT      30.02        
  2 Williams, Bella M          7 EPAC-MA                29.37      31.73        
  3 Codori, Kailyn I           6 Gettysburg-MA          36.89      33.70        
  4 Switzer, Josie             8 Gettysburg-MA          37.32      37.78        
  5 Boughanmi, Israa M         6 EPAC-MA                43.31      47.27        
 
Event 5  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coolbaugh, Sam J          10 Gettysburg-MA          40.78      41.66        
  2 Bodenberg, Adam           10 Gettysburg-MA          46.19      46.52        
 
Event 6  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketterman, Addelyn S      10 Gettysburg-MA          34.94      34.78        
  2 Turner, Hannah M          10 EPAC-MA                36.30      35.87        
  3 Kielty, Helen M           10 EPAC-MA                39.86      40.79        
  4 Green, Cate               10 Gettysburg-MA          40.75      41.07        
  5 Jurney, Claire             9 Gettysburg-MA          43.31      42.38        
  6 Whiteside, Alivia R        9 EPAC-MA                50.87      43.48        
 -- Scheungrab, Alli           9 Gettysburg-MA          55.69     X56.60        
 -- Peake, Madelyn M           9 Gettysburg-MA        1:17.87   X1:03.33        
 
Event 7  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hancock, Isaac J          12 EPAC-MA                29.94      29.88        
  2 Miller, Bryce A           12 EPAC-MA                30.43      31.77        
  3 Corbett, Mitchell J       12 EPAC-MA                35.64      36.18        
  4 Coolbaugh, Wes S          12 Gettysburg-MA          40.07      38.76        
  5 Delacruz, Gabe A          12 Gettysburg-MA          37.33      40.91        
 -- Shyk, Ian C               11 EPAC-MA                36.60     X35.56        
 -- Carpenter, Grant E        11 EPAC-MA                37.52     X37.23        
 
Event 8  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yohe, Ava E               12 EPAC-MA                32.56      33.33        
  2 Henke, Tamsyn E           12 EPAC-MA                33.37      33.61        
  3 Kielty, Alice M           12 EPAC-MA                34.12      34.16        
  4 Reaver, Rebekah P         12 Gettysburg-MA          34.74      35.07        
  5 Bishop, Morgan K          11 Gettysburg-MA          35.85      35.57        
  6 Page, Lucy G              12 Gettysburg-MA          45.42      43.86        
 -- Primas, Grace L           12 EPAC-MA                38.46     X40.10        
 -- Bodenberg, Emma           12 Gettysburg-MA          47.59     X44.75        
 -- Schneider, Savannah S     11 Gettysburg-MA          49.88     X45.24        
 -- Novinger, Ella A          12 EPAC-MA                   NT     X45.91        
 
Event 9  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dempsey, Luke A           13 EPAC-MA                28.99      29.36        
  2 Jurney, Quentin           14 Gettysburg-MA          31.11      31.23        
  3 Turner, Zach P            13 Gettysburg-MA          33.74      31.45        
  4 Apeti, Peter M            14 EPAC-MA                32.48      31.78        
  5 James, Jaydon M           13 EPAC-MA                30.31      32.62        
  6 Kahn, Evan M              13 Gettysburg-MA          37.09      35.94        
 -- VanDyke, Mason R          14 Gettysburg-MA          40.49     X40.16        
 -- Egloff, Joseph M          13 Gettysburg-MA          45.07     X45.97        
 -- Fee, Samuel               13 Gettysburg-MA          46.02     X48.18        
 
Event 10  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, ZoŽ R          14 EPAC-MA                27.22      29.89        
  2 Hawkins, Bramley E        14 EPAC-MA                29.10      31.24        
  3 Snyder, Londyn R          14 EPAC-MA                34.23      35.11        
  4 Green, Hannah             13 Gettysburg-MA          35.84      36.08        
  5 Norris, Rebecca           14 Gettysburg-MA          36.83      36.25        
  6 Neely, Sophie M           13 Gettysburg-MA          40.73      42.21        
 -- Williams, Maya G          13 EPAC-MA                36.22     X37.59        
 -- Woerner, Amanda G         13 Gettysburg-MA          57.21     X54.92        
 
Event 11  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisic, Trevor N           15 EPAC-MA                28.04      29.27        
  2 Bordatto, Jacob C         15 Gettysburg-MA          31.09      30.52        
  3 Leech, Nate M             16 Gettysburg-MA          33.53      34.77        
  4 Egloff, John III M        15 Gettysburg-MA          41.23      40.89        
 
Event 12  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richter, Lauren E         16 Gettysburg-MA          28.04      29.50        
  2 Szobocsan, Liza K         17 EPAC-MA                30.96      31.51        
  3 Danner, Myah M            15 EPAC-MA                31.11      31.64        
  4 Kesselring, Addi M        17 Gettysburg-MA          31.11      32.33        
  5 Noel, Tara D              16 Gettysburg-MA          30.95      32.37        
  6 Zimmerman, Marlee I       16 EPAC-MA                31.85      32.79        
 
Event 13  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turk-Geller, Jonah         8 EPAC-MA                24.01      25.41        
  2 Unger, Elijah J            8 Gettysburg-MA          32.69      32.39        
  3 Jenkins, Carter M          8 Gettysburg-MA          36.80      35.48        
 -- Murphy, Jacob R            6 Gettysburg-MA             NT        XDQ        
 -- Strauss, Charlie J         8 Gettysburg-MA          43.67         DQ        
 -- Douglas, Lance J           7 Gettysburg-MA             NT        XDQ        
 
Event 14  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Emily               8 Gettysburg-MA          30.19      32.00        
  2 Williams, Bella M          7 EPAC-MA                   NT      39.27        
 -- Switzer, Josie             8 Gettysburg-MA             NT         DQ        
 
Event 15  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeng, Hardy H             10 Gettysburg-MA          48.46      48.41        
  2 Delacruz, Lucas X          9 Gettysburg-MA          54.60    1:00.12        
 
Event 16  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boldosser, Autumn E       10 Gettysburg-MA          49.77      46.94        
  2 Turner, Hannah M          10 EPAC-MA                45.31      47.48        
  3 Marchak, Maria V           9 Gettysburg-MA          54.39      52.21        
  4 Whiteside, Alivia R        9 EPAC-MA                53.47      53.46        
  5 Scheungrab, Alli           9 Gettysburg-MA          57.31      58.35        
  6 Wise, Elizabeth M         10 EPAC-MA                58.87      59.74        
 -- Zlogar, Emma E             9 EPAC-MA              1:05.29     X58.79        
 -- Jurney, Claire             9 Gettysburg-MA        1:00.22   X1:01.40        
 -- Peake, Madelyn M           9 Gettysburg-MA             NT        XDQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 17  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dempsey, Bobby A          11 EPAC-MA                41.61      42.33        
  2 Castillo, Alec E          11 EPAC-MA                47.96      49.23        
  3 Delacruz, Gabe A          12 Gettysburg-MA          48.21      50.20        
  4 Shyk, Ian C               11 EPAC-MA                51.80      51.39        
  5 Carlson, Max              11 Gettysburg-MA          57.38      57.97        
 -- Luttrell, Julian N        11 EPAC-MA                53.81     X53.64        
 -- Carpenter, Grant E        11 EPAC-MA                54.66     X57.83        
 
Event 18  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brainard, Maya E          11 Gettysburg-MA          45.47      43.58        
  2 Reaver, Rebekah P         12 Gettysburg-MA          49.54      47.15        
  3 Yohe, Ava E               12 EPAC-MA                44.29      47.19        
  4 Laudenslager, Cora J      11 EPAC-MA                47.26      47.57        
  5 Goldman-Smith, Olivia C   11 Gettysburg-MA          49.14      50.18        
 -- Arnold, Lily M            12 Gettysburg-MA          52.21     X50.53        
 -- Hawkins, Della K          11 EPAC-MA                51.99     X50.97        
 -- Sandhaus, Skylar J        11 EPAC-MA                52.04     X52.38        
 -- Flaherty, Naida M         11 Gettysburg-MA          58.63     X57.53        
 -- Novinger, Ella A          12 EPAC-MA              1:00.24     X59.00        
 -- Dunlop, Addison           11 Gettysburg-MA        1:24.33   X1:02.85        
 -- Primas, Grace L           12 EPAC-MA                51.26         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tipton, Zach              13 Gettysburg-MA        1:25.46    1:24.17        
              41.00     1:24.17 (43.17)                                        
  2 James, Jaydon M           13 EPAC-MA              1:25.88    1:25.49        
              40.82     1:25.49 (44.67)                                        
  3 Hancock, Zachary T        14 EPAC-MA              1:38.86    1:38.30        
              46.25     1:38.30 (52.05)                                        
  4 Jurney, Quentin           14 Gettysburg-MA        1:41.49    1:39.68        
              45.87     1:39.68 (53.81)                                        
  5 Leppla, Nathan M          13 EPAC-MA              1:58.08    1:55.82        
              54.55   1:55.82 (1:01.27)                                        
  6 Fee, Samuel               13 Gettysburg-MA        2:06.42    1:58.36        
              53.57   1:58.36 (1:04.79)                                        
 
Event 20  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Londyn R          14 EPAC-MA              1:25.20    1:28.86        
              42.31     1:28.86 (46.55)                                        
  2 Benka-Davies, Zoe M       13 EPAC-MA              1:26.09    1:33.22        
              44.08     1:33.22 (49.14)                                        
  3 Ketterman, KatieK C       14 Gettysburg-MA        1:32.87    1:36.42        
              44.99     1:36.42 (51.43)                                        
  4 Scheungrab, Carolyn P     13 Gettysburg-MA        1:37.74    1:38.48        
              45.16     1:38.48 (53.32)                                        
  5 Danner, Addi M            13 EPAC-MA              1:42.18    1:42.91        
              48.66     1:42.91 (54.25)                                        
 -- Woerner, Amanda G         13 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      Alternating Kick
            1:05.98        DQ (1:17.06)                                        
 
Event 21  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Zack A         16 EPAC-MA              1:06.37    1:10.41        
              31.67     1:10.41 (38.74)                                        
  2 Hayward, James C          17 Gettysburg-MA        1:17.21    1:20.77        
              37.66     1:20.77 (43.11)                                        
  3 Kothe, Ryan G             14 EPAC-MA              1:21.41    1:24.27        
              38.97     1:24.27 (45.30)                                        
  4 Turner, Ethan W           17 Gettysburg-MA        1:32.90    1:34.18        
              44.74     1:34.18 (49.44)                                        
 -- Egloff, John III M        15 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      One hand touch
              51.17          DQ (57.74)                                        
 
Event 22  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Sarah R            16 Gettysburg-MA        1:14.35    1:19.80        
              37.07     1:19.80 (42.73)                                        
  2 Plempel, Jordan M         16 EPAC-MA              1:16.96    1:21.23        
              37.35     1:21.23 (43.88)                                        
  3 Richter, Lauren E         16 Gettysburg-MA        1:24.52    1:23.76        
              38.86     1:23.76 (44.90)                                        
  4 Zimmerman, Hannah M       15 EPAC-MA              1:27.70    1:28.72        
              41.77     1:28.72 (46.95)                                        
  5 Corbett, Delia R          15 EPAC-MA              1:33.37    1:36.24        
              44.56     1:36.24 (51.68)                                        
  6 Devine, Molly K           17 Gettysburg-MA             NT    1:36.99        
              45.46     1:36.99 (51.53)                                        
 
Event 23  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jenkins, Carter M          8 Gettysburg-MA        1:01.39      55.46        
  2 Brashear, Keller K         8 Gettysburg-MA          59.09      55.66        
  3 Unger, Elijah J            8 Gettysburg-MA          58.64      58.89        
  4 Sepahpanah, Bobby          8 EPAC-MA                58.47    1:00.96        
  5 Unger, Wyatt D             7 Gettysburg-MA        1:45.62   x1:27.01        
 -- Murphy, Jacob R            6 Gettysburg-MA             NT        XDQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Event 24  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karchner, Abigail G        8 Gettysburg-MA          43.67      44.35        
  2 Hirneisen, Abigail H       8 Gettysburg-MA             NT    1:03.34        
  3 Switzer, Josie             8 Gettysburg-MA             NT    1:26.75        
  4 Boughanmi, Israa M         6 EPAC-MA              2:14.09    1:42.42        
 
Event 25  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coolbaugh, Sam J          10 Gettysburg-MA        1:36.64    1:32.26        
              43.35     1:32.26 (48.91)                                        
  2 Bodenberg, Adam           10 Gettysburg-MA        1:50.02    1:45.78        
              49.54     1:45.78 (56.24)                                        
  3 Page, Pete                 9 Gettysburg-MA        2:16.41    2:12.45        
              59.45   2:12.45 (1:13.00)                                        
 
Event 26  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketterman, Addelyn S      10 Gettysburg-MA        1:23.45    1:22.14        
              37.96     1:22.14 (44.18)                                        
  2 Reber, Vika E             10 Gettysburg-MA        1:28.93    1:33.09        
              44.07     1:33.09 (49.02)                                        
  3 Rockwell, Suha S          10 EPAC-MA              1:43.45    1:33.51        
              41.70     1:33.51 (51.81)                                        
  4 Brainard, MaKenna          9 Gettysburg-MA        1:29.80    1:39.85        
              43.97     1:39.85 (55.88)                                        
  5 Zlogar, Emma E             9 EPAC-MA              1:45.65    1:47.10        
              46.13   1:47.10 (1:00.97)                                        
  6 Wise, Elizabeth M         10 EPAC-MA              1:43.86    1:50.59        
              52.05     1:50.59 (58.54)                                        
 -- Green, Cate               10 Gettysburg-MA        1:41.72   X1:33.47        
              44.11     1:33.47 (49.36)                                        
 -- Jurney, Claire             9 Gettysburg-MA        1:51.61   X1:41.09        
              49.88     1:41.09 (51.21)                                        
 -- Boughanmi, Tasneem M      10 EPAC-MA              1:53.50   X1:46.32        
              49.51     1:46.32 (56.81)                                        
 
Event 27  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dempsey, Bobby A          11 EPAC-MA              1:07.83    1:05.46        
              31.59     1:05.46 (33.87)                                        
  2 Hancock, Isaac J          12 EPAC-MA              1:07.34    1:06.38        
              31.43     1:06.38 (34.95)                                        
  3 Turk-Geller, Brady        11 EPAC-MA              1:17.32    1:18.60        
              37.06     1:18.60 (41.54)                                        
  4 Coolbaugh, Wes S          12 Gettysburg-MA        1:40.80    1:33.08        
              41.87     1:33.08 (51.21)                                        
 -- Corbett, Mitchell J       12 EPAC-MA              1:21.15   X1:19.32        
              38.50     1:19.32 (40.82)                                        
 -- Luttrell, Julian N        11 EPAC-MA              2:04.32   X1:46.37        
              48.18     1:46.37 (58.19)                                        
 
Event 28  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brainard, Maya E          11 Gettysburg-MA        1:10.93    1:11.16        
              34.04     1:11.16 (37.12)                                        
  2 Kielty, Alice M           12 EPAC-MA              1:19.60    1:17.00        
              35.44     1:17.00 (41.56)                                        
  3 Yohe, Ava E               12 EPAC-MA              1:13.34    1:20.93        
              37.63     1:20.93 (43.30)                                        
  4 Bishop, Morgan K          11 Gettysburg-MA        1:26.41    1:22.97        
              37.97     1:22.97 (45.00)                                        
  5 Laudenslager, Cora J      11 EPAC-MA              1:23.96    1:24.01        
              38.84     1:24.01 (45.17)                                        
  6 Goldman-Smith, Olivia C   11 Gettysburg-MA        1:23.95    1:26.08        
              42.32     1:26.08 (43.76)                                        
 -- Scheungrab, Samantha C    11 Gettysburg-MA        1:28.21   X1:25.94        
              40.57     1:25.94 (45.37)                                        
 -- Bodenberg, Emma           12 Gettysburg-MA        1:53.35   X1:40.28        
              46.64     1:40.28 (53.64)                                        
 -- Primas, Grace L           12 EPAC-MA              1:40.73   X1:40.32        
              43.88     1:40.32 (56.44)                                        
 -- Page, Lucy G              12 Gettysburg-MA        1:44.65   X1:45.65        
              46.38     1:45.65 (59.27)                                        
 -- Artell, Eliza C           11 EPAC-MA              1:24.24        XDQ        
      False start
              39.48          DQ (44.57)                                        
 
Event 29  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hancock, Lucas D          14 EPAC-MA              1:07.93    1:05.15        
              29.43     1:05.15 (35.72)                                        
  2 Dempsey, Luke A           13 EPAC-MA              1:04.99    1:06.60        
              31.48     1:06.60 (35.12)                                        
  3 Zlogar, Luke M            13 EPAC-MA              1:11.44    1:11.31        
              33.28     1:11.31 (38.03)                                        
  4 Jurney, Quentin           14 Gettysburg-MA        1:11.31    1:13.10        
              34.71     1:13.10 (38.39)                                        
  5 Tipton, Zach              13 Gettysburg-MA        1:19.34    1:13.73        
              35.75     1:13.73 (37.98)                                        
  6 VanDyke, Mason R          14 Gettysburg-MA        1:29.51    1:30.40        
              41.37     1:30.40 (49.03)                                        
 -- Flaherty, Patrick R       13 Gettysburg-MA        1:42.74   X1:40.59        
              44.99     1:40.59 (55.60)                                        
 -- Egloff, Joseph M          13 Gettysburg-MA             NT   X1:46.98        
              47.23     1:46.98 (59.75)                                        
 
Event 30  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, ZoŽ R          14 EPAC-MA              1:00.82    1:03.29        
              30.60     1:03.29 (32.69)                                        
  2 Brainard, Hannah E        14 Gettysburg-MA        1:02.47    1:03.42        
              31.04     1:03.42 (32.38)                                        
  3 Sandhaus, Eliza M         13 EPAC-MA              1:05.51    1:06.49        
              32.23     1:06.49 (34.26)                                        
  4 Reber, Malina C           13 Gettysburg-MA        1:11.82    1:12.28        
              34.84     1:12.28 (37.44)                                        
  5 Danner, Addi M            13 EPAC-MA              1:20.94    1:19.54        
              39.01     1:19.54 (40.53)                                        
 -- Neely, Sophie M           13 Gettysburg-MA        1:31.58   X1:32.51        
              43.59     1:32.51 (48.92)                                        
 
Event 31  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Zack A         16 EPAC-MA                53.61      56.11        
              26.22       56.11 (29.89)                                        
  2 Turner, Ethan W           17 Gettysburg-MA        1:12.74    1:12.02        
              33.99     1:12.02 (38.03)                                        
  3 Zlogar, Jake P            15 EPAC-MA              1:09.28    1:15.36        
              34.87     1:15.36 (40.49)                                        
  4 Leech, Nate M             16 Gettysburg-MA        1:17.30    1:15.49        
              36.09     1:15.49 (39.40)                                        
  5 Egloff, John III M        15 Gettysburg-MA        1:34.18    1:37.00        
              45.18     1:37.00 (51.82)                                        
 
Event 32  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newell, Morgan C          17 Gettysburg-MA        1:00.50    1:03.71        
              30.41     1:03.71 (33.30)                                        
  2 Corbett, Delia R          15 EPAC-MA              1:04.39    1:09.83        
              33.62     1:09.83 (36.21)                                        
  3 Myers, Ashley N           17 Gettysburg-MA        1:07.28    1:09.85        
              33.37     1:09.85 (36.48)                                        
  4 Szobocsan, Liza K         17 EPAC-MA              1:09.36    1:10.19        
              33.49     1:10.19 (36.70)                                        
  5 Noel, Tara D              16 Gettysburg-MA        1:10.55    1:13.62        
              34.92     1:13.62 (38.70)                                        
  6 Zimmerman, Hannah M       15 EPAC-MA              1:14.28    1:18.75        
              37.18     1:18.75 (41.57)                                        
 
Event 33  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neely, Jackson M           8 Gettysburg-MA          31.57      34.47        
  2 Strauss, Charlie J         8 Gettysburg-MA          43.82      37.10        
  3 Sepahpanah, Bobby          8 EPAC-MA                34.59      37.80        
  4 Boughanmi, Baraa M         6 EPAC-MA                43.26      42.02        
  5 Murphy, Jacob R            6 Gettysburg-MA             NT      44.08        
 
Event 34  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Emily               8 Gettysburg-MA          28.56      27.28        
  2 Williams, Bella M          7 EPAC-MA                28.65      30.09        
  3 Hirneisen, Abigail H       8 Gettysburg-MA             NT      34.07        
  4 Codori, Kailyn I           6 Gettysburg-MA          51.96      41.45        
 -- Boughanmi, Israa M         6 EPAC-MA                44.13         DQ        
      Pulling on lane line
 
Event 35  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delacruz, Lucas X          9 Gettysburg-MA          57.72      58.50        
  2 Page, Pete                 9 Gettysburg-MA             NT    1:03.78        
 
Event 36  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockwell, Suha S          10 EPAC-MA                47.97      46.85        
  2 Marchak, Maria V           9 Gettysburg-MA          50.63      48.30        
  3 Green, Cate               10 Gettysburg-MA          48.70      48.31        
  4 Kielty, Helen M           10 EPAC-MA                53.58      48.44        
  5 Brainard, MaKenna          9 Gettysburg-MA          49.26      49.36        
  6 Boughanmi, Tasneem M      10 EPAC-MA                54.78      55.30        
 -- Reber, Vika E             10 Gettysburg-MA          53.07     X47.22        
 -- Whiteside, Alivia R        9 EPAC-MA                57.00     X50.90        
 -- Peake, Madelyn M           9 Gettysburg-MA        1:21.04   X1:17.38        
 
Event 37  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Bryce A           12 EPAC-MA                35.02      37.00        
  2 Castillo, Alec E          11 EPAC-MA                39.24      40.68        
  3 Turk-Geller, Brady        11 EPAC-MA                38.33      40.85        
  4 Carlson, Max              11 Gettysburg-MA          52.17      53.19        
 -- Shyk, Ian C               11 EPAC-MA                42.00     X42.90        
 -- Carpenter, Grant E        11 EPAC-MA                45.50     X45.95        
 -- Luttrell, Julian N        11 EPAC-MA                56.35     X51.04        
 
Event 38  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henke, Tamsyn E           12 EPAC-MA                39.63      38.97        
  2 Reaver, Rebekah P         12 Gettysburg-MA          40.35      41.13        
  3 Artell, Eliza C           11 EPAC-MA                44.46      45.24        
  4 Sandhaus, Skylar J        11 EPAC-MA                45.69      47.71        
  5 Dunlop, Addison           11 Gettysburg-MA          50.13      48.19        
  6 Schneider, Savannah S     11 Gettysburg-MA          48.11      56.82        
 -- Hawkins, Della K          11 EPAC-MA                49.00     X48.91        
 -- Arnold, Lily M            12 Gettysburg-MA          52.51     X51.81        
 -- Flaherty, Naida M         11 Gettysburg-MA        1:02.20     X52.23        
 
Event 39  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hancock, Zachary T        14 EPAC-MA              1:21.22    1:19.58        
              39.45     1:19.58 (40.13)                                        
  2 Turner, Zach P            13 Gettysburg-MA        1:22.47    1:20.14        
              38.60     1:20.14 (41.54)                                        
  3 Apeti, Peter M            14 EPAC-MA              1:27.19    1:25.77        
              39.95     1:25.77 (45.82)                                        
  4 Leppla, Nathan M          13 EPAC-MA              1:45.78    1:41.65        
              49.31     1:41.65 (52.34)                                        
  5 VanDyke, Mason R          14 Gettysburg-MA        1:46.68    1:41.76        
  6 Kahn, Evan M              13 Gettysburg-MA        1:45.58    1:43.10        
 -- Flaherty, Patrick R       13 Gettysburg-MA        2:01.20   X1:56.94        
              58.91     1:56.94 (58.03)                                        
 -- Egloff, Joseph M          13 Gettysburg-MA             NT        XDQ        
      No touch at turn
            2:07.70          DQ (18.04)                                        
 -- Fee, Samuel               13 Gettysburg-MA        2:17.28        XDQ        
      No touch at turn
            1:59.33          DQ (20.36)                                        
 
Event 40  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Sara C            14 EPAC-MA              1:13.28    1:14.21        
              35.86     1:14.21 (38.35)                                        
  2 Sandhaus, Eliza M         13 EPAC-MA              1:13.45    1:16.88        
              38.38     1:16.88 (38.50)                                        
  3 Benka-Davies, Zoe M       13 EPAC-MA              1:14.07    1:21.84        
              38.68     1:21.84 (43.16)                                        
  4 Ketterman, KatieK C       14 Gettysburg-MA        1:21.95    1:24.49        
              40.52     1:24.49 (43.97)                                        
  5 Green, Hannah             13 Gettysburg-MA        1:32.75    1:32.71        
              44.32     1:32.71 (48.39)                                        
  6 Norris, Rebecca           14 Gettysburg-MA        1:39.93    1:41.46        
              48.20     1:41.46 (53.26)                                        
 -- Williams, Maya G          13 EPAC-MA              1:41.73   X1:42.73        
              49.99     1:42.73 (52.74)                                        
 -- Neely, Sophie M           13 Gettysburg-MA        1:54.96   X1:53.80        
              55.24     1:53.80 (58.56)                                        
 -- Woerner, Amanda G         13 Gettysburg-MA             NT   X2:53.82        
            1:22.74   2:53.82 (1:31.08)                                        
 
Event 41  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayward, James C          17 Gettysburg-MA        1:10.19    1:12.49        
              34.60     1:12.49 (37.89)                                        
  2 Kothe, Ryan G             14 EPAC-MA              1:14.91    1:13.84        
              36.06     1:13.84 (37.78)                                        
  3 Fisic, Trevor N           15 EPAC-MA              1:13.58    1:14.35        
              35.45     1:14.35 (38.90)                                        
  4 Nelson, Harry K           15 Gettysburg-MA        1:09.26    1:15.67        
              35.38     1:15.67 (40.29)                                        
  5 Bordatto, Jacob C         15 Gettysburg-MA        1:29.43    1:25.15        
              42.25     1:25.15 (42.90)                                        
  6 Zlogar, Jake P            15 EPAC-MA              1:33.55    1:34.05        
 -- Leech, Nate M             16 Gettysburg-MA        1:32.20   X1:32.45        
 
Event 42  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plempel, Jordan M         16 EPAC-MA              1:06.10    1:10.94        
              33.91     1:10.94 (37.03)                                        
  2 Danner, Myah M            15 EPAC-MA              1:19.99    1:18.77        
              37.77     1:18.77 (41.00)                                        
  3 Myers, Ashley N           17 Gettysburg-MA        1:14.70    1:19.05        
              38.71     1:19.05 (40.34)                                        
  4 Devine, Molly K           17 Gettysburg-MA        1:14.90    1:19.51        
              38.45     1:19.51 (41.06)                                        
  5 Kesselring, Addi M        17 Gettysburg-MA        1:17.10    1:22.37        
              39.77     1:22.37 (42.60)                                        
  6 Zimmerman, Marlee I       16 EPAC-MA              1:26.22    1:26.91        
              41.86     1:26.91 (45.05)                                        
 
Event 43  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turk-Geller, Jonah         8 EPAC-MA                20.68      21.95        
  2 Jenkins, Carter M          8 Gettysburg-MA          45.95      36.56        
  3 Unger, Elijah J            8 Gettysburg-MA          37.90      41.16        
 -- Unger, Wyatt D             7 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Strauss, Charlie J         8 Gettysburg-MA             NT        XDQ        
      Alternating Kick
 -- Douglas, Lance J           7 Gettysburg-MA             NT        XDQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 44  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karchner, Abigail G        8 Gettysburg-MA          25.26      24.98        
  2 Codori, Kailyn I           6 Gettysburg-MA             NT      43.13        
 
Event 45  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeng, Hardy H             10 Gettysburg-MA             NT      57.99        
  2 Bodenberg, Adam           10 Gettysburg-MA        1:04.97    1:03.68        
 -- Page, Pete                 9 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      Scissors kick
 
Event 46  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reber, Vika E             10 Gettysburg-MA          44.70      45.24        
  2 Kielty, Helen M           10 EPAC-MA                48.04      47.49        
  3 Marchak, Maria V           9 Gettysburg-MA          48.36      48.61        
  4 Rockwell, Suha S          10 EPAC-MA                48.09      49.98        
  5 Boldosser, Autumn E       10 Gettysburg-MA          51.89      53.64        
 
Event 47  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dempsey, Bobby A          11 EPAC-MA                33.84      34.98        
  2 Castillo, Alec E          11 EPAC-MA                38.89      38.69        
  3 Corbett, Mitchell J       12 EPAC-MA                44.18      46.52        
  4 Carlson, Max              11 Gettysburg-MA          48.30      47.90        
  5 Delacruz, Gabe A          12 Gettysburg-MA          51.75      52.19        
 
Event 48  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henke, Tamsyn E           12 EPAC-MA                35.55      37.58        
  2 Bishop, Morgan K          11 Gettysburg-MA          47.03      41.57        
  3 Sandhaus, Skylar J        11 EPAC-MA                40.61      42.84        
  4 Hawkins, Della K          11 EPAC-MA                43.38      45.29        
  5 Scheungrab, Samantha C    11 Gettysburg-MA          49.44      49.57        
  6 Arnold, Lily M            12 Gettysburg-MA          55.24      52.36        
 -- Flaherty, Naida M         11 Gettysburg-MA             NT     X59.91        
 -- Novinger, Ella A          12 EPAC-MA                   NT   X1:00.47        
 -- Schneider, Savannah S     11 Gettysburg-MA        1:02.36   X1:03.91        
 -- Page, Lucy G              12 Gettysburg-MA        1:03.81   X1:05.88        
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hancock, Lucas D          14 EPAC-MA              1:20.21    1:21.03        
              37.22     1:21.03 (43.81)                                        
  2 Zlogar, Luke M            13 EPAC-MA              1:23.28    1:21.80        
              35.55     1:21.80 (46.25)                                        
  3 Apeti, Peter M            14 EPAC-MA              1:29.40    1:28.95        
              40.19     1:28.95 (48.76)                                        
  4 Nelson, Sam K             13 Gettysburg-MA        1:32.71    1:32.79        
              40.00     1:32.79 (52.79)                                        
  5 Turner, Zach P            13 Gettysburg-MA        1:37.68    1:32.83        
              40.47     1:32.83 (52.36)                                        
  6 Kahn, Evan M              13 Gettysburg-MA        2:03.32    2:05.10        
              56.06   2:05.10 (1:09.04)                                        
 
Event 50  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Sara C            14 EPAC-MA              1:10.83    1:12.01        
              33.49     1:12.01 (38.52)                                        
  2 Brainard, Hannah E        14 Gettysburg-MA        1:12.06    1:14.17        
              34.35     1:14.17 (39.82)                                        
  3 Hawkins, Bramley E        14 EPAC-MA              1:11.60    1:14.54        
              34.07     1:14.54 (40.47)                                        
  4 Snyder, Londyn R          14 EPAC-MA              1:18.57    1:23.83        
              38.39     1:23.83 (45.44)                                        
  5 Reber, Malina C           13 Gettysburg-MA        1:26.01    1:29.06        
              40.94     1:29.06 (48.12)                                        
  6 Norris, Rebecca           14 Gettysburg-MA        1:45.67    1:45.30        
              45.73     1:45.30 (59.57)                                        
 
Event 51  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Zack A         16 EPAC-MA                57.51    1:00.99        
              27.94     1:00.99 (33.05)                                        
  2 Nelson, Jacob K           17 Gettysburg-MA        1:02.07    1:06.91        
              29.59     1:06.91 (37.32)                                        
  3 Bordatto, Jacob C         15 Gettysburg-MA        1:12.21    1:16.16        
              35.21     1:16.16 (40.95)                                        
  4 Nelson, Harry K           15 Gettysburg-MA        1:13.40    1:20.01        
              36.28     1:20.01 (43.73)                                        
 
Event 52  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newell, Morgan C          17 Gettysburg-MA        1:06.20    1:10.57        
              32.98     1:10.57 (37.59)                                        
  2 Szobocsan, Liza K         17 EPAC-MA              1:18.78    1:20.20        
              38.04     1:20.20 (42.16)                                        
  3 Devine, Molly K           17 Gettysburg-MA        1:11.02    1:21.70        
              37.70     1:21.70 (44.00)                                        
  4 Kesselring, Addi M        17 Gettysburg-MA        1:14.68    1:23.14        
              37.33     1:23.14 (45.81)                                        
  5 Zimmerman, Marlee I       16 EPAC-MA              1:20.51    1:23.91        
              38.29     1:23.91 (45.62)                                        
  6 Danner, Myah M            15 EPAC-MA              1:32.44    1:27.86        
              39.63     1:27.86 (48.23)                                        
 
Event 53  Boys 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turk-Geller, Jonah         8 EPAC-MA              1:44.46    1:47.97        
              52.11     1:47.97 (55.86)                                        
 -- Brashear, Keller K         8 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Neely, Jackson M           8 Gettysburg-MA        3:09.71         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
            1:24.68        DQ (1:32.81)                                        
 -- Douglas, Lance J           7 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 
Event 54  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karchner, Abigail G        8 Gettysburg-MA        2:02.68    1:59.48        
            2:00.93         1:59.48 ( )                                        
 -- Green, Emily               8 Gettysburg-MA        2:35.31         DQ        
      One hand touch - fly
            1:03.29        DQ (1:10.07)                                        
 
Event 55  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeng, Hardy H             10 Gettysburg-MA        1:37.62    1:40.00        
              47.61     1:40.00 (52.39)                                        
  2 Coolbaugh, Sam J          10 Gettysburg-MA        1:52.49    1:55.63        
              51.41   1:55.63 (1:04.22)                                        
  3 Delacruz, Lucas X          9 Gettysburg-MA        2:11.18    2:23.45        
            1:11.68   2:23.45 (1:11.77)                                        
 
Event 56  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketterman, Addelyn S      10 Gettysburg-MA        1:32.19    1:29.98        
              40.83     1:29.98 (49.15)                                        
  2 Turner, Hannah M          10 EPAC-MA              1:31.12    1:34.76        
              44.66     1:34.76 (50.10)                                        
  3 Boldosser, Autumn E       10 Gettysburg-MA        1:47.03    1:43.68        
              52.89     1:43.68 (50.79)                                        
  4 Brainard, MaKenna          9 Gettysburg-MA        1:48.08    1:52.66        
              53.26     1:52.66 (59.40)                                        
  5 Boughanmi, Tasneem M      10 EPAC-MA              1:52.29    1:54.67        
              52.87   1:54.67 (1:01.80)                                        
  6 Wise, Elizabeth M         10 EPAC-MA              1:50.46    1:55.84        
              51.57   1:55.84 (1:04.27)                                        
 -- Scheungrab, Alli           9 Gettysburg-MA        2:09.26   X2:06.34        
              58.06   2:06.34 (1:08.28)                                        
 -- Zlogar, Emma E             9 EPAC-MA              2:09.63        XDQ        
      One hand touch - breast
              53.65        DQ (1:09.75)                                        
 
Event 57  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hancock, Isaac J          12 EPAC-MA              1:20.72    1:21.46        
              35.82     1:21.46 (45.64)                                        
  2 Miller, Bryce A           12 EPAC-MA              1:22.91    1:24.70        
              37.01     1:24.70 (47.69)                                        
  3 Turk-Geller, Brady        11 EPAC-MA              1:27.35    1:29.14        
              41.34     1:29.14 (47.80)                                        
 -- Coolbaugh, Wes S          12 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
              49.49        DQ (1:01.19)                                        
 
Event 58  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brainard, Maya E          11 Gettysburg-MA        1:22.63    1:23.59        
              39.38     1:23.59 (44.21)                                        
  2 Kielty, Alice M           12 EPAC-MA              1:28.30    1:25.88        
              38.48     1:25.88 (47.40)                                        
  3 Laudenslager, Cora J      11 EPAC-MA              1:37.28    1:34.30        
              43.44     1:34.30 (50.86)                                        
  4 Artell, Eliza C           11 EPAC-MA              1:43.94    1:36.20        
              44.44     1:36.20 (51.76)                                        
  5 Goldman-Smith, Olivia C   11 Gettysburg-MA        1:38.76    1:37.88        
              49.55     1:37.88 (48.33)                                        
  6 Scheungrab, Samantha C    11 Gettysburg-MA        1:42.63    1:37.92        
              47.61     1:37.92 (50.31)                                        
 -- Dunlop, Addison           11 Gettysburg-MA             NT   X1:55.21        
              51.21   1:55.21 (1:04.00)                                        
 -- Bodenberg, Emma           12 Gettysburg-MA        1:59.19   X1:55.69        
              54.29   1:55.69 (1:01.40)                                        
 
Event 59  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dempsey, Luke A           13 EPAC-MA              2:39.40    2:39.14        
              30.99     1:13.08 (42.09)     1:59.96 (46.88)     2:39.14 (39.18)
  2 Tipton, Zach              13 Gettysburg-MA        3:00.11    2:53.49        
              40.98     1:26.35 (45.37)     2:14.95 (48.60)     2:53.49 (38.54)
  3 James, Jaydon M           13 EPAC-MA              2:53.73    2:56.88        
              37.02     1:23.59 (46.57)     2:15.49 (51.90)     2:56.88 (41.39)
  4 Nelson, Sam K             13 Gettysburg-MA        3:15.22    3:22.41        
              43.66     1:36.98 (53.32)     2:36.85 (59.87)     3:22.41 (45.56)
  5 Leppla, Nathan M          13 EPAC-MA              3:52.33    3:44.43        
              56.83     1:50.45 (53.62)   2:54.71 (1:04.26)     3:44.43 (49.72)
 -- Flaherty, Patrick R       13 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
              54.20   1:58.48 (1:04.28)     2:57.05 (58.57)          DQ (55.05)
 
Event 60  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, ZoŽ R          14 EPAC-MA              2:30.02    2:42.08        
              33.47     1:15.18 (41.71)     2:04.82 (49.64)     2:42.08 (37.26)
  2 Sandhaus, Eliza M         13 EPAC-MA              2:38.20    2:43.70        
              34.94     1:18.37 (43.43)     2:06.61 (48.24)     2:43.70 (37.09)
  3 Hawkins, Bramley E        14 EPAC-MA              2:49.49    2:58.77        
              36.71     1:23.80 (47.09)     2:17.63 (53.83)     2:58.77 (41.14)
  4 Ketterman, KatieK C       14 Gettysburg-MA        3:00.38    3:04.30        
              43.59     1:30.06 (46.47)     2:24.14 (54.08)     3:04.30 (40.16)
  5 Scheungrab, Carolyn P     13 Gettysburg-MA        3:10.35    3:10.97        
              40.94     1:33.36 (52.42)     2:27.73 (54.37)     3:10.97 (43.24)
  6 Green, Hannah             13 Gettysburg-MA             NT    3:18.07        
              42.89     1:33.62 (50.73)     2:31.43 (57.81)     3:18.07 (46.64)
 
Event 61  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kothe, Ryan G             14 EPAC-MA              2:32.77    2:35.51        
              34.25     1:14.34 (40.09)     1:59.69 (45.35)     2:35.51 (35.82)
  2 Nelson, Jacob K           17 Gettysburg-MA        2:31.78    2:35.66        
              33.55     1:13.43 (39.88)     2:01.85 (48.42)     2:35.66 (33.81)
  3 Hayward, James C          17 Gettysburg-MA        2:44.70    2:47.05        
              35.74     1:17.55 (41.81)     2:07.31 (49.76)     2:47.05 (39.74)
  4 Nelson, Harry K           15 Gettysburg-MA        2:35.38    2:49.49        
              37.11     1:20.43 (43.32)     2:12.17 (51.74)     2:49.49 (37.32)
  5 Fisic, Trevor N           15 EPAC-MA              3:03.64    2:56.18        
              37.52     1:21.31 (43.79)     2:18.51 (57.20)     2:56.18 (37.67)
  6 Zlogar, Jake P            15 EPAC-MA              2:37.78    3:17.97        
              39.21     1:31.60 (52.39)   2:32.44 (1:00.84)     3:17.97 (45.53)
 
Event 62  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plempel, Jordan M         16 EPAC-MA              2:31.25    2:37.23        
              33.41     1:14.05 (40.64)     2:03.05 (49.00)     2:37.23 (34.18)
  2 Newell, Morgan C          17 Gettysburg-MA        2:38.73    2:37.28        
              33.67     1:15.47 (41.80)     2:04.57 (49.10)     2:37.28 (32.71)
  3 Richter, Lauren E         16 Gettysburg-MA        2:35.12    2:38.73        
              33.43     1:13.82 (40.39)     2:02.02 (48.20)     2:38.73 (36.71)
  4 Corbett, Delia R          15 EPAC-MA              2:53.62    2:56.05        
              37.19     1:23.17 (45.98)     2:17.40 (54.23)     2:56.05 (38.65)
  5 Zimmerman, Hannah M       15 EPAC-MA              2:51.98    3:00.39        
              39.16     1:27.54 (48.38)     2:17.43 (49.89)     3:00.39 (42.96)
  6 Noel, Tara D              16 Gettysburg-MA        3:13.16    3:08.64        
              40.33     1:31.12 (50.79)     2:28.31 (57.19)     3:08.64 (40.33)
 
Event 63  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               1:55.14         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Neely, Jackson M 8              2) Unger, Elijah J 8              
     3) Jenkins, Carter M 8             4) Brashear, Keller K 8           
            1:02.33          DQ (52.01)                                        
 
Event 64  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               2:00.32    2:00.83        
     1) Green, Emily 8                  2) Switzer, Josie 8               
     3) Codori, Kailyn I 6              4) Karchner, Abigail G 8          
            1:05.03     2:00.83 (55.80)                                        
 
Event 65  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               3:11.97    3:24.73        
     1) Zeng, Hardy H 10                2) Delacruz, Lucas X 9            
     3) Bodenberg, Adam 10              4) Page, Pete 9                   
              42.40     1:38.79 (56.39)     2:27.33 (48.54)     3:24.73 (57.40)
 
Event 66  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               2:38.37    2:43.50        
     1) Boldosser, Autumn E 10          2) Marchak, Maria V 9             
     3) Green, Cate 10                  4) Ketterman, Addelyn S 10        
              42.93     1:24.49 (41.56)     2:06.39 (41.90)     2:43.50 (37.11)
  2 Elite Performance Aquatic Club-MA  'A'            2:41.10    2:47.79        
     1) Kielty, Helen M 10              2) Wise, Elizabeth M 10           
     3) Rockwell, Suha S 10             4) Turner, Hannah M 10            
              42.33     1:29.41 (47.08)     2:11.46 (42.05)     2:47.79 (36.33)
  3 Elite Performance Aquatic Club-MA  'B'            3:52.80    3:23.31        
     1) Whiteside, Alivia R 9           2) Zlogar, Emma E 9               
     3) Boughanmi, Tasneem M 10         4) Williams, Bella M 7            
              46.12     1:28.65 (42.53)     2:16.32 (47.67)   3:23.31 (1:06.99)
  4 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'B'               3:41.88    3:37.18        
     1) Peake, Madelyn M 9              2) Scheungrab, Alli 9             
     3) Reber, Vika E 10                4) Brainard, MaKenna 9            
            1:07.64   2:08.77 (1:01.13)     2:51.26 (42.49)     3:37.18 (45.92)
 
Event 67  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elite Performance Aquatic Club-MA  'A'            2:17.02    2:32.85        
     1) Miller, Bryce A 12              2) Dempsey, Bobby A 11            
     3) Hancock, Isaac J 12             4) Turk-Geller, Brady 11          
              36.92     1:19.58 (42.66)     1:36.34 (16.76)     2:32.85 (56.51)
  2 Elite Performance Aquatic Club-MA  'B'            3:18.93    2:37.29        
     1) Shyk, Ian C 11                  2) Castillo, Alec E 11            
     3) Corbett, Mitchell J 12          4) Carpenter, Grant E 11          
              43.70     1:33.88 (50.18)     2:18.08 (44.20)     2:37.29 (19.21)
  3 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               3:08.97    3:11.60        
     1) Coolbaugh, Wes S 12             2) Delacruz, Gabe A 12            
     3) Carlson, Max 11                 4) Coolbaugh, Sam J 10            
              52.52     1:42.96 (50.44)     2:30.56 (47.60)     3:11.60 (41.04)
 
Event 68  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               2:43.37    2:41.62        
     1) Reaver, Rebekah P 12            2) Goldman-Smith, Olivia C 11     
     3) Brainard, Maya E 11             4) Bishop, Morgan K 11            
              42.99     1:28.87 (45.88)     2:06.02 (37.15)     2:41.62 (35.60)
  2 Elite Performance Aquatic Club-MA  'A'            2:41.05    2:46.47        
     1) Sandhaus, Skylar J 11           2) Laudenslager, Cora J 11        
     3) Henke, Tamsyn E 12              4) Yohe, Ava E 12                 
              45.67     1:34.01 (48.34)     2:11.83 (37.82)     2:46.47 (34.64)
  3 Elite Performance Aquatic Club-MA  'B'            2:54.74    2:53.97        
     1) Artell, Eliza C 11              2) Kielty, Alice M 12             
     3) Hawkins, Della K 11             4) Primas, Grace L 12             
              45.42     1:32.23 (46.81)     2:13.99 (41.76)     2:53.97 (39.98)
  4 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'B'               3:14.87    3:24.65        
     1) Schneider, Savannah S 11        2) Arnold, Lily M 12              
     3) Scheungrab, Samantha C 11       4) Dunlop, Addison 11             
              58.52     1:50.41 (51.89)     2:40.27 (49.86)     3:24.65 (44.38)
 
Event 69  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elite Performance Aquatic Club-MA  'A'                 NT    2:24.39        
     1) Hancock, Lucas D 14             2) James, Jaydon M 13             
     3) Dempsey, Luke A 13              4) Hancock, Zachary T 14          
              37.96     1:18.87 (40.91)     1:50.36 (31.49)     2:24.39 (34.03)
  2 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               2:32.16    2:36.34        
     1) Turner, Zach P 13               2) Tipton, Zach 13                
     3) Nelson, Sam K 13                4) Kahn, Evan M 13                
              39.05     1:18.90 (39.85)     1:59.10 (40.20)     2:36.34 (37.24)
  3 Elite Performance Aquatic Club-MA  'B'                 NT    2:49.43        
     1) Apeti, Peter M 14               2) Leppla, Nathan M 13            
     3) Zlogar, Luke M 13               4) Luttrell, Julian N 11          
              36.85     1:29.68 (52.83)   2:49.43 (1:19.75)                    
 
Event 70  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elite Performance Aquatic Club-MA  'A'            2:24.57    2:15.84        
     1) Hawkins, Bramley E 14           2) Turner, Sara C 14              
     3) Sandhaus, Eliza M 13            4) Gallagher, ZoŽ R 14            
              35.67     1:13.60 (37.93)     1:46.13 (32.53)     2:15.84 (29.71)
  2 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               2:27.37    2:29.95        
     1) Ketterman, KatieK C 14          2) Scheungrab, Carolyn P 13       
     3) Brainard, Hannah E 14           4) Reber, Malina C 13             
              40.08     1:24.20 (44.12)     1:57.25 (33.05)     2:29.95 (32.70)
  3 Elite Performance Aquatic Club-MA  'B'            2:42.57    2:32.59        
     1) Danner, Addi M 13               2) Snyder, Londyn R 14            
     3) Benka-Davies, Zoe M 13          4) Williams, Maya G 13            
              41.47     1:22.76 (41.29)     1:55.76 (33.00)     2:32.59 (36.83)
  4 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'B'               2:56.64    3:33.68        
     1) Neely, Sophie M 13              2) Bodenberg, Emma 12             
     3) Norris, Rebecca 14              4) Woerner, Amanda G 13           
              54.94   1:55.05 (1:00.11)     2:38.26 (43.21)     3:33.68 (55.42)
 
Event 71  Boys 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elite Performance Aquatic Club-MA  'A'            2:18.07    2:12.20        
     1) Fisic, Trevor N 15              2) Kothe, Ryan G 14               
     3) Gallagher, Zack A 16            4) Zlogar, Jake P 15              
              34.25     1:12.14 (37.89)     1:38.97 (26.83)     2:12.20 (33.23)
  2 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               2:06.66    2:12.45        
     1) Nelson, Harry K 15              2) Hayward, James C 17            
     3) Bordatto, Jacob C 15            4) Nelson, Jacob K 17             
              34.13     1:11.89 (37.76)     1:45.86 (33.97)     2:12.45 (26.59)
  3 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'B'                    NT    2:52.31        
     1) VanDyke, Mason R 14             2) Leech, Nate M 16               
     3) Turner, Ethan W 17              4) Egloff, John III M 15          
              46.24     1:34.69 (48.45)     2:14.79 (40.10)     2:52.31 (37.52)
 
Event 72  Girls 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'               2:09.03    2:13.61        
     1) Myers, Ashley N 17              2) Hardy, Sarah R 16              
     3) Newell, Morgan C 17             4) Richter, Lauren E 16           
              36.92     1:12.23 (35.31)     1:44.51 (32.28)     2:13.61 (29.10)
  2 Elite Performance Aquatic Club-MA  'A'                 NT    2:21.06        
     1) Plempel, Jordan M 16            2) Szobocsan, Liza K 17           
     3) Corbett, Delia R 15             4) Danner, Myah M 15              
              33.45     1:14.17 (40.72)     1:50.42 (36.25)     2:21.06 (30.64)
  3 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'B'               2:26.18    2:38.30        
     1) Kesselring, Addi M 17           2) Devine, Molly K 17             
     3) Green, Hannah 13                4) Noel, Tara D 16                
              38.29     1:24.21 (45.92)     2:06.32 (42.11)     2:38.30 (31.98)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 72                    
 
  1. Elite Performance Aquatic Club      514   2. Gettysburg Sharks Swim Team         513